Decadence. Desserts by Philip Johnson.

Książek kucharskich mam dziesiątki, nie ze wszystkich korzystam, więcej niż kilka bardzo mnie rozczarowało. Ostatnio zrobiłam nowe zakupy, tym razem angielskojęzyczne, żeby spróbować czegoś innego.

Z tych pozycji, które dotarły już do mnie pocztą, najbardziej urzekło mnie Decadence. Desserts by Philip Johnson. Wszystko w tej książce jest piękne: okładka, czcionka, ilustracje. Przepisy wyglądają wspaniale. Już wkrótce podzielę się pierwszym z nich :)


kilka słów o autorze
(z obwoluty)


Urodzony w Nowej Zelandii Philip Johnson jest jednym z najlepszych szefów kuchni w Australii. Pracował w Londynie i Nowej Zelandii, a obecnie gotuje w Brisbane, w Australii. W 1997 roku jego lokal bistro e'cco, po zaledwie dwóch latach działalności, został wyróżniony tytułem Remy Martin Cognac/Australian Gourment Traveller Restaurant of the year.

kilka słów o książce (z obwoluty)

Ta wspaniała kolekcja dekadenckich deserów sprawi, że poczujecie mrowienie przyjemności na kubkach smakowych. Od intensywnych, czekoladowych dzieł po chłodne, szykowne letnie przysmaki - jakąkolwiek macie zachciankę, na pewno tutaj ją spełnicie wybierając jeden z ponad 90 wyjątkowych przepisów. Ta książka zawiera wszystko, czego potrzeba, by popołudniami oddawać się słodkim przyjemnościom lub by w niezapomniany sposób przypieczętować każdy posiłek.

kilka słów o przepisach

Przepisy w książce zostały podzielone według następujących kategorii:
- oszaleć dla czekolady
- ciepłe cuda
- zimny & spokojny
- patisserie
- efekty specjalne
- lodowe rozkosze


Przepisy do wypróbowania:
flourless chocolate cake with fresh raspberries & cream (przepis); chocolate, kahula & savoiardi torte; bittersweet chocolate & cointreau tart; chocolate fondants with mint chocolate ice cream; baked peaches with amaretti biscuit crumble; nectarine cobbler; date, walnut & carmel pudding; vanilla creamed rice with cinnamon-spiced apples; yoghurt citrus cake with fresh cherries (przepis); caramel tartlets with macadamia nut pastry; grape & almont tart with muscat

i wiele, wiele innych.. właściwie w tej książce podoba mi się wszystko...

Polecam i zapraszam!

Decadence. Desserts by Philip Johnson. Murdoch Books Australia. 2008. 192 strony.
Cena w amazon.co.uk - 7,49Ł plus koszty przesyłki.

1 komentarze:

lo pisze...

Właśnie trafiłam przypadkowo na Twój blog. Moje klimaty i smaki. Bardzo mi się podoba. Będę wpadać i zapraszam do siebie (ja dopiero zaczynam). Książka zapowiada się bardzo ciekawie i czekam na Twoje próby, bo w spisie który podałaś są takie smakowite. Pozdrawiam gorąco
Lo

Blog Widget by LinkWithin